Technologie

Ostatnia aktualizacja: 4 paź 2011, 19:10

Baza danych

    C2System oparty jest na najbardziej wydajnej, profesjonalnej bazie danych Oracle. Bazę można instalować na systemach Windows (32-bit, x64), Linux (x86, x86-64), Solaris, HP-UX, HP-UX PA-RISC, AIX (PPC64). Umożliwia ona bardzo szybkie działanie systemu, nieograniczone przeszukiwanie nawet bardzo dużych zbiorów danych oraz błyskawiczne tworzenie różnorodnych zestawień i raportów oraz zapewnia bardzo dobrą ochronę danych. Stosujemy technologie Oracle od ponad 10 lat i nie widzieliśmy lepszego rozwiązania, które byłoby solidną, niezawodną platformą dla profesjonalnego systemu ERP. Udział baz danych Oracle w rynku w 2008 roku obrazuje poniższy wykres:

Serwer aplikacji OAS (Oracle Application Server)

    Najwyższa skalowalność, dostępność, łatwość zarządzania i bezpieczeństwo Oracle Application Server – podstawowy element warstwy pośredniej Oracle Fusion Middleware – to kompletne rozwiązanie do opracowywania, integrowania i wdrażania aplikacji, portali oraz usług internetowych w przedsiębiorstwie. Oparte na wydajnym i skalowalnym serwerze J2EE, zapewnia wygodne opracowywanie aplikacji oraz udostępnia mechanizmy integracji systemów biznesowych i tworzenia portali. Oracle Application Server to jedyna platforma opracowana z myślą o systemach obliczeniowych typu grid; również jako jedyna obsługuje pełny cykl eksploatacji architektur ukierunkowanych na usługi (Service-Oriented Architecture – SOA).

Serwer aplikacji web Glassfish

    Glassfish jest serwerem aplikacji webowych dla platformy Java EE, rozwijanym przez firmę Oracle, udostępnionym na licencjach: CDDL oraz GPL. Jest całkowicie darmowy i może być wdrożony na różnych systemach operacyjnych. Serwer jest bardzo wydajny i skalowalny, umożliwiając obsługę wielu klientów. Posiada wzorcową implementację Java EE oraz wygodną konsolę administratora dostępną z poziomu przeglądarki internetowej. Jak widać na poniższym zestawieniu, Glassfish stale umacnia swoją pozycję na rynku serwerów aplikacji.

Narzędzia programistyczne

    C2System jest zbudowany z wykorzystaniem narzędzi progamistycznych firmy Oracle, która oferuje najbardziej kompletny i zintegrowany na rynku zestaw narzędzi do rozwoju aplikacji, rozwoju bazy danych i inteligentnej analizy danych, obsługujący wszystkie rozwiązania, platformy technologiczne i systemy operacyjne. Pomagają one programistom zoptymalizować opracowywanie aplikacji WWW i baz danych, a także ułatwiają programistom .NET wdrożenie aplikacji opartych na rozwiązaniach firmy Oracle oraz usług WWW.

Oracle Developer Suite, w tym takie składniki jak Oracle Designer, Oracle Forms i Oracle Reports to w tej chwili najbardziej wszechstronne narzędzia do budowy aplikacji. Rozwój aplikacji można znacznie ułatwić dzięki zastosowaniu narzędzi CASE, a tym samym podnieść wydajność. Ostatnie wersje Oracle Forms zostały przeniesiona na Javę, gdzie działa jako J2EE container i może integrować się z Javą oraz usługami sieciowymi (Web service).

JavaServer Faces z biblioteką Primefaces - JSF jest frameworkiem Java EE pozwalającym tworzyć dynamiczne strony internetowe. Wraz z darmowymi komponentami Primefaces pozwala budować nowoczesne serwisy, zgodne ze standardem Web 2.0 i wykorzystujące nowoczesne technologie typu XHTML, AJAX. Primefaces, opierając się na sprawdzonym i szeroko wykorzystywanym frameworku jQuery, zapewnia zgodność ze wszystkimi głównymi przeglądarkami internetowymi dostępnymi na rynku.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 COMTRONIC Sp. z o.o.